Stosowanie antykoncepcji a hirsutyzm

Zakończyłam przyjmowanie 3 opak. tabletek hormonalnych Diane 35, jestem podczas 7dniowej przerwy. Zażywałam je szczególnie przez problem z hirsutyzmem. Efektów niestety nie ma, czuję się dobrze, nie nastąpiły żadne negatywne zmiany w moim organizmie lecz chcę przejść na pełną antykoncepcję w postaci Meliane lub Harmonet. Czy mogę zacząć je przyjmować już po 7dniowej przerwy od Diane? Z góry dziękuję za odpowiedź.

Lek. Tomasz Budlewski

Proszę koniecznie udać się do lekarza ginekologa. Po badaniu będzie można określić odpowiednie postępowanie.