Stosowanie estriolu w przebiegu czerniaka złośliwego

Zdiagnozowano u mnie w 1997r. czerniaka złośliwego wtedy oraz ponownie w 2008 r. miałam usuwane znamię wraz z węzłem wartowniczym. Od 2008 co roku przechodzę kontrole usg jamy brzusznej oraz rtg płuc które nie wykazuje dalszych zmian. W tej chwili lekarz ginekolog przepisał mi lek Oekolp zawierający estriol. Prosił o konsultacje jego stosowania z onkologiem. Proszę o informację czy mogę go bezpiecznie stosować w mojej sytuacji i nie spowoduje to zaostrzenia przebytej choroby? Dziękuję za odp.

Za mało wiem o przebytym zaawansowaniu i leczeniu czerniaka - nie mogę więc odpowiedzieć! Proszę skontaktować się z onkologiem prowadzącym!!! zż