Stosowanie leku dojelitowego

Dzień dobry! Mam zażywać po południu lek "na czczo". Jest to lek dojelitowy. Mam pytanie - czy jak zjadłam 3 godziny wcześniej i godzinę później to będzie ok? Po jakim czasie taki lek powinien dostać się już do jelita - aby go nadmiernie nie "atakować" kwasami żołądkowymi podczas jedzenia? Byłabym wdzięczna za odpowiedź...

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam,
Szanowna Pani, wszystko zależy od leku jaki Pani ma przyjmować. Standardowo wystarczy około pół godziny przed i po przerwy. Pozdrawiam.