Stosowanie Sidretella a antybiotyk

Witam. Przyjmuję tabletki antykoncepcyjne Sidretella 20. Wczoraj o 21 zażyłam ostatnią tabletkę z blistra. Dzisiaj jest pierwszy dzień 7-dniowej przerwy. Dzisiaj w południe przepisano antybiotyk, który mam stosować 2 razy dziennie po jednej tabletce (antybiotyk wpływa na działanie moich tabletek). Pytanie brzmi - przez ile dni muszę dodatkowo się zabezpieczać? Czy przez czas brania antybiotyku 7 dni po zakończeniu terapii? Czy być może nie powinnam robić przerwy (do 21 jeszcze kilka godz.)

Lek. Tomasz Budlewski

Proponuję stosować dodatkowe metody mechaniczne antykoncepcji przez okres przyjmowania antybiotyku, bez poznania rodzaju antybiotyku nie można określić czy tylko przez okres przyjmowania antybiotyku czy też w dłuższym okresie czasu. Proponuję również stosować przez następne 7 dni.