Stosowanie tabletek antykoncepcyjnych a zatorowość

Brałam tabletki antykoncepcyjne przez 5 miesiecy w 2008 roku i po miesiacu ich brania doznałam omdlenia na siłowni ale nie zareagowałam na to, następnie brałam tabletki przez 1,5 roku w 2009 roku i pod koniec 2010 dostalam zatoru i zawału płuca prawego. Usg żył nóg wtedy nic nie wykryto. Brałam przez 2 lata leki na rozrzedzenie.Od tamtego czasu robiłam niekiedy dedimery i wynosiły 230 przy normie do 500. Nie wykryto trombofilii.Czy już nie muszę się martwić o zatorowość skoro nie biorę tabletek?

Piotr Pilarski

Zawsze istnieje ryzyko zatorowości szczególnie u osób które w przeszłości ją doświadczyły. Na pewno w Pani przypadku nie stosowanie antykoncepcji hormonalnej jest słuszne i przez to nie zwiększa Pani ryzyka wystąpienia zatorowości.

Pozdrawiam.