Stwierdzenie anemii u 4-latka

witam mam pytanie dzis stwierdzono u mojego syna anemie dosc spora pozatym zauwarzylam u niego samoistne pojawiajace sie siniaki i od miesiaca ciagle choruje moze pare dni przerwy i znow chory oprocz tego czasem skarzy sie na bol nog czy mam sie martwic czy jest to objaw bialaczki on ma tylko 4 lata.dziekuje za odpowiedz malgosia

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisane objawy wskazują na konieczność dokładniejszej diagnostyki. Zarówno anemia jak i pozostałe objawy, które zauważyła Pani u dziecka wymagają oceny pediatry, tj. zebrania wywiadu, zbadania dziecka oraz ew. wykonania dodatkowych badań. Proszę postępować wg zaleceń lekarza pediatry.