Swędzenie i ból nóg a alergia

witam,mam pytanie moj narzeczony narzeka na ból nóg, strasznie bo swędzą i bolą, podjął nową prace i na poczatku myślelismy ze to moze jakas alergia,ale na ręcach nie ma objawów zadnych,a chodzi w krótkim rekawku. jeszcze nie był u lekarza ale to dosc bardzo dziwne objawy,prosze o pmoc i jakies pokierowanie jakie badania musi wykonac. dodam ze w dziecinstwie byl alergikiem i by praktycznie na wszystko uczulony,nie wiem czy ma to znaczenie,....monika

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Z pewnością może być to manifestacja alergiczna. Na jaki czynnik...trudno powiedzieć. Wskazana jest konsultacja z alergologiem.