Swędzenie sutka przed okresem a możliwość ciąży

Witam... 08.09 dostAłam okres,23.09 ciemno czerwone plamienia na bieliźnie. Cykle mam około 30 dniowe,choć ostatnio spóźnił mi się o 4 dni,podejrzewam że przez stres i przyjazd do Polski z Grecji. Teraz,według kalendarza,za tydzień powinnam mieć okres,a pms znowu brak. Swedzi mnie tylko jeden sutek. Przez cały cykl nie wspolzylam,aczkolwiek był petting. Czy to może być ciąża? Czy powinnam się martwić? Takie swędzenie występuje u mnie pierwszy raz,czym może być spowodowane?Z góry dziękuję za odp.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisane plamienie jak najbardziej może być wynikiem podróży. Teoretycznie może być to także np. plamienie owulacyjne. Gdyby takie plamienia śródcyklowe się powtarzały, sugeruję konsultację ginekologiczną. W celu ewentualnego potwierdzenia/wykluczenia ciąży sugeruję wykonanie testu ciążowego.