Swędzenie w okolicy odbytu a hemoroidy

Witam. Dokucza mi swędzenie w okolicy odbytu,wszystko wina hemoroidów. Nie mam guzków na zewnatrz i nie krwawią,ale mam takie momenty że swędzi mnie tak że nie moge wytrzymać.smaruje kremem i łagodzi na chwile. Co moge zrobic by zminimalizować sw ędzenie? Obecnie przebywam za granicą i prosił bym o jakies domowe sposoby.Dziękuję i pozdrawiam

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisany świąd, oprócz hemoroidów może mieć także wiele innych przyczyn, w tym np. pasożyty. Sugerowałabym zatem, by nie leczył się Pan domowymi metodami. Proszę skonsultować się z lekarzem, który zbierze dokładny wywiad, zbada Pana oraz pokieruje dalszym procesem diagnostyczno-leczniczym.