Szerokość żyły wrotnej w USG brzucha

Moje wyniki badań USG brzucha zawsze wychodziły bez zarzutu. W obecnym wyniku doszła jedynie informacja o szerokości żyły wrotnej (8,2mm).Czy jest to jakaś nieprawidłowość,że została ujęta w wyniku badania USG?

Witam serdecznie,

Szerokość żyły wrotnej jest prawidłowa. Prawidłowa szerokość powinna być mniejsza niż 1,5 cm (15mm). U Pani szerokość wynosi 8,2 mm czyli 0,82 cm, związku z czym wszystko jest w normie. Nie więc powodów do niepokoju. Sugeruję mimo wszystko konsultację z lekarzem zlecającym badanie.

Pozdrawiam.