Opis USG jamy brzusznej 65-latki

Załaczam opis USG j.b. mamy (65l)-proszę o interpretację i info jakie badanie lub leczenie byłoby teraz wskazane. Lekarz rodzinny nie zlecił żadnych. Dziękuję. W prawym płacie wątroby torbiel śr. 26 mm. W lewym płacie wątroby torbiel śr. 33 mm. Szerokość żyły wrotnej i żyły śledzionowej w normie. Trzustka o niskim echu, o wymiarach: -głowa: 11 mm, -trzon: 8 mm, -ogon: 17mm. W miąższu trzustki drobne zwapnienia /pancreatitis chronica/. Widoczny przewód trzustkowy szerokości 2 mm.

Żadne dodatkowe badania nie są potrzebne. Zmiany w wątrobie to są niegroźne zmiany zwyrodnieniowe, ktore dobrze rokują i wymagają jedynie badania kontrolnego USG raz na rok. Zmiany w trzustce sugerują przewlekłe zmiany zapalne, ktore poza dietą nie wymagają leczenia. Jeśli jednak mama ma jakieś silne dolegliwości to w dalszym etapie zwykle robi się tomografie komputerowa jamy brzusznej.