Ucisk w klatce piersiowej w okolicy mostka

Witam,  Mam 22 lata. Odczuwam już od kilku lat ucisk w okolicy mostka przy staniu, najpierw był on po prawej stronie, teraz odczuwam go również po lewej i na środku. Początkowo ból ten ustawał po kilku minutach gdy usiadłam, jednak teraz ból ten jest silniejszy i tra do godziny. Gdy poszłam o poradę do lekarza, ten zbagatelizował mój problem, powiedział żeby się nie stresować, bo za młoda jestem na choroby serca, a badania nie wykazały wrzodów na żołądku. Nie wiem co mam robić, nie mogę stać długo bo mnie boli??:(

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Opisane dolegliwości rzeczywiście nie wskazują na schorzenie kardiologiczne. Sugerują natomiast nerwobóle - ból w okolicy serca może być spowodowany drobnymi uszkodzeniami nerwów, znajdujących się w przestrzeniach między żebrami, ponadto przesunięte wskutek uszkodzeń lub zwyrodnień kręgi mogą uciskać nerwy powodując dolegliwości.

Najlepszym rozwiązaniem jest codzienna aktywność fizyczna, zwłaszcza zajęcia na basenie.

Serdecznie pozdrawiam.