Uczucie drgań w pochwie w 23. tygodniu ciąży

Jestem w prawie 23 tyg.ciazy.Od ok. 16 tyg. czuje w brzuchu i w pochwie jakby drgania ,wibracje (kilka sekund)nie ma przy tym żadnego bólu . Teraz te wibracje nadal sie utrzymują i przeważnie sa gdy dziecko sie porusza ,czuje takie kopanie w dół brzucha (kilka razy w ciagu dnia ,wydaje mi sie , ze przeważnie po jedzeniu ,nigdy w nocy) Położna mówi ,ze to moze byc czkawka dziecka . Czy moze to byc tez objaw skracającej sie szyjki macicy ? Trochę sie tym martwię a wizytę mam za miesiąc . Dziękuje

Lek. Katarzyna Szymczak

Najprawdopodobniej czuje Pani w ten sposób ruchy dziecka, aby postawić diagnozę konieczne jest badanie ginekologiczne. W razie nasilenia dolegliwości, innych niepokojących objawów, radzę udać się do ginekologicznej izby przyjęć.
Pozdrawiam