Uraz lewego nadgarstka

2 tygodnie temu przecięłam sobie lewy nadgarstek. Trafiłam chyba na tętnicę, bo krew lała się strumieniem. Wezwałam prywatne pogotowie. Przyjechali, zeszyli, dali środek przeciwbólowy i pojechali. 3 dni temu wyciągnęłam sobie szwy wydezynfekowanymi cążkami. Rana jeszcze reaguje na wodę utlenioną, czyli nie całkiem zagojona. Zmieniam kompres 3 razy dziennie. Kłopot w tym, że od 2 tygodni mam ścierpnięte cztery palce, oprócz małego. Nie mam w nich czucia. Czy to się zmieni? Być może to przecięte ścięgno lub jakiś splot nerwowy. Co mam robić?

To objawy uszkodzenia nerwu pośrodkowego w zakresie czucia. Zapewne nerw został naruszony częściowo, bo nic Pani nie pisze na temat ograniczenia w zakresie ruchomości palców (upośledzenie zginania palców I, II i częściowo III). Trzeba w tej sprawie udać się na konsultację do ortopedy. Jeśli nerw został uszkodzony tylko częściowo, tylko w zakresie czucia to jest duża szansa na jego regenerację. Jednak czas regeneracji takiego nerwu jest bardzo długi, liczony w miesiącach (6-9). Ortopeda po bezpośrednim badaniu określi zakres uszkodzenia nerwu i wyjaśni rokowanie i dalsze postępowanie (być może rehabilitacja).