USG tarczycy i biopsja węzła chłonnego

Witam, po usg tarczycy wykryto u mnie przy okazji powiększony węzeł chłonny na szyi, biopsja wykazała podejrzane komórki i konieczność pobrania próbki węzła do badania hist.-patolog, co zrobiono mi. Wynik tych badań to: Lymphonodulitis reactiva allergica. Co to oznacza? W jakim kierunku dalej badać-endokrynolog czy alergolog? O czym to może świadczyć? Dziękuję za odpowiedz.

Lek. Marta Gryszkiewicz

Po polsku rozpoznanie brzmi - Reaktywne, alergiczne zapalenie węzła chłonnego. Sugeruję konsultacje z alergologiem. Jak wskazuje wynik his-pat, powiększenie węzła ma związek z reakcją alergiczną. Należy ustalić, co było przyczyną (alergenem) ją wywołującym.