W jaki sposób zaakceptować siebie?

Witam! Chciałabym poznać odpowiedz na dręczące mnie pytania jakieś rady. Jakiś czas temu zaczęłam się odchudzać. Waga najpierw spadła z 52kg do 45/44 165cm. Teraz utrzymuję 52. Staram się jeść zdrowo i nie myśleć tak często o jedzeniu,ale czasem nie mogę. Coś we mnie peka staram się nie mieć takich myśli typu muszę schudnąć,jestem gruba,chciałabym być szczuplejsza. Więc zjem coś wieczorem bo czuję PRZYMUS czasem czuję wyrzuty sumienia. Jak zaakceptować siebie i nie czuć potrzeby chudnięcia?

W Pani przypadku zachęcamy do wizyty u psychologa lub psychoterapeuty. Z Pani opis wskazuje na początki zaburzeń odżywiania. Może to być bardzo niebezpieczne, dlatego radzimy nie zwlekać z wizytą. Może Pani skorzystać z ośrodków działających we współpracy z NFZ.

Poradnia Dobry Dietetyk Toruń
tel. 887 433 444

Witam Panią,

Na podstawie Pani wypowiedzi wyraźnie widać że cierpi Pani na zaburzenia odżywiania. Jest to trudna choroba o podłożu psychologicznym dlatego tez zachęcam do wizyty u specjalisty. Im szybciej podejmie Pani leczenie tym lepiej więc nie ma na co czekać!
W razie dodatkowych pytań zapraszam na konsultację lub zachęcam do kontaktu
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk