Waga, wzrost a odpowiednie ćwiczenia dla 21-latka

Mężczyzna, 21 lat, 167 wzrostu, 60kg. Ostatnie 2 lata nie uprawiałem żadnego sportu i źle się odżywiałem. Chciałbym poprawić kondycję ale też nie zamęczać się. Chciałbym biegać ( szybki chód może zastąpić w moim przypadku bieganie?) i jeździć na rowerze. Chciałbym poznać możliwie najwięcej informacji potrzebnych by zacząć i rozwijać te aktywności. Jaka powinna być intensywności i jakie ćwiczenia do rozgrzewki, poprawy siły i gibkości oraz jakie prawidłowe odżywianie?

Aktywność powinna być jak najbardziej dostosowana do Pana upodobań, wtedy nie będzie problemu z systematycznością. 2-3 razy w tygodniu to już naprawdę korzystne skutki dla organizmu w postaci lepszego krążenia, a zatem odżywienia i dotlenienia wszystkich komórek, poprawa kondycji, umięśnienia, odporności. Jeśli więc lubi Pan biegi, marsze i rower - polecam.
Jeśli chodzi o dietę to należy jeść 4-5 posiłków. Duża ilość warzyw, pieczywo pełnoziarniste, pestki i orzechy, ograniczenie smażenia na rzecz gotowania iduszenia potraw, 2-2,5 litra wody niegazowanej latem, a zimą ciepłej wody lub herbaty ziołowej, kompotu, ryby min. 2 razy w tygodniu, czerwone mięso (w tym wędliny) najwyżej 3 razy w tygodniu. Dieta powinna być zbilansowana tzn. dostarczać wszsytkich składników w odpowiednich ilościach.