Czy po zastosowaniu antykoncepcji awaryjnej można się wykrwawić?

Witam, biorę środki antykoncepcyjne od 2 lat, natomiast zapomniałam wziąć tabletki w 1 tygodniu przyjmowania, wzięłam dwie naraz na drugi dzień. Stosunek po zapomnianej tabletce był z zabezpieczeniem, natomiast nie jestem pewna, czy mimo wszystko nie doszło do jakiegoś wycieku. Chcę wziąć tabletkę 72h po. Czy jest to bezpieczne? Czy może dojść do wykrwawienia się? Tydzień temu miałam robione wszystkie badania, wyniki są bardzo dobre. Czy mogę przyjąć tabletkę bez obaw? Oraz czy jeśli dalej będę brała tabletki to okres z odstawienia dostanę normalnie? Biorę tabletki Sylvie 20, a moja tabletka 72h po to Escapelle. Proszę o odpowiedź.

Witam serdecznie! Jeżeli zastosowała Pani dodatkowe zabezpieczenie w formie prezerwatywy, nie ma wskazań do stosowania antykoncepcji alarmowej. Tabletki 72h, ze względu na wiele działań niepożądanych, powinny być stosowane wyłącznie w przypadku ryzykownych zachowań. Decyzję o przyjęciu tabletki może podjąć lekarz jedynie po uprzednim zbadaniu pacjentki.Osobiście nie widzę jednak wskazań do jej zastosowania. Wśród licznych działań niepożądanych można wyliczyć zaburzenia cyklu, plamienia śródcykliczne i wiele innych. Krwawienia nie powinny być tak nasilone, by doszło do masywnej utraty krwi. Pozdrawiam