Wkładka miedziana a ochrona przed ciążą

Mam od 2 miesięcy wkładkę miedzianą. wczoraj miałam wizytę u ginekologa i stwierdził że w dnie macicy jest 1 cm miejsca i może dojść do zapłodnienia i ciąży. Byłam u tego ginekologa pierwszy raz bo przyjmuje na nfz a nie mam aktualnie pieniążków na prywatną wizytę u swojego. nowy lekarz jest jak się okazało przeciwnikiem spirali. Czy rzeczywiście nie jestem chroniona ? A działanie Miedzi , Leukocyty - przecież spirala nadal tam jest !?

Lek. Tomasz Budlewski

Niestety nie ma w 100% skutecznych metod antykoncepcji i zawsze jakieś prawdopodobieństwo zawsze jakieś istnieje.