Właściwości nalewki bursztynowej

W jaki sposób właściwie korzystać z bursztynu? Mam tu na myśli nalewkę bursztynową na spirytusie. Jakie ma właściwości? I jak najlepiej stosować: wewnętrznie, spożywając, czy zewnętrznie? A jeśli wewnętrznie, to jakie są właściwości prozdrowotne takiej bursztynowej nalewki? I w jakich ilościach, dawkach ją stosować?

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam,
Szanowny panie, niestety nie ma medycznych dowodów na skuteczność takiej terapii. Jednakże stosować ją można zewnętrznie i smarować np. bolesne miejsca oraz wewnętrznie (2-3 kropli na dzień z herbatą). Stosuje się ją w celu złagodzenia objawów przewlekłego zmęczenia, bólów reumatycznych, grypy, astmy czy bólów korzonkowych. Pozdrawiam.