Wolny płyn w zachyłku nadrzepkowym

Wolny płyn w zachyłku nadrzepkowym. W górno-bocznej części zachyłka nadrzepkowego zwapniały krwiak 21x11mm. Extruzja łąkotki przyśrodkowej. Chondropatia IV stopnia w obrębie chrząstki stawowej pokrywającej kłykieć przyśrodkowy kości udowej. Wtórne podchrzęstne torbiele w kłykciu przyśrodkowym kości udowej i piszczelowej. Gangolin w mięśniu podkolanowym Zaawansowane zmiany zwyrodnieniowe na krawędzi kłykci Wolne zwapniałe ciało w przedziale bocznym kolana Czy to coś bardzo poważnego? Proszę o odp

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! W podanym badaniu opisane są liczne nieprawidłowości w obrębie właściwie wszystkich struktur stawu kolanowego. Sugeruję konsultację ze specjalistą ortopedą, który pokieruje dalszym postępowaniem leczniczym. Skierowanie do specjalisty uzyska Pan od lekarza POZ.