Wybrzuszenie nad prawym obojczykiem a powiększenie węzłów chłonnych

Serdecznie witam. Od ok 2 lat mam nad prawym obojczykiem wybrzuszenie wielkości ok 2 cm a nad lewym mniejsze ok 1 cm. Ostatnio zaczyna mi to dokuczać np gdy leżę. Ok 1 roku temu usg. Stwierdzono powiększone węzły chłonne. Kilka milim. Udałam się do onkologa który nie dotykając tych miejsc stwierdził, że to tłuszczaki ( niegroźne ). Mimo to denerwuję się że to coś poważnego bo czasami mnie to boli. A dodam że rodzice obydwoje chorowali na raka. Co mam zrobić ? Bardzo proszę o poradę. Endzi7

Witam serdecznie. Proponowałabym wykonać pełną morfologię, koniecznie z rozmazem ręcznym by ocenić stan układu białokrwinkowego oraz pozostałych składowych. Tłuszczaki to możliwa etiologia, szczególnie gdy stan taki utrzymuje się już bardzo długo.