Wykrywanie tętniaków w MR

Czy zwykłe badanie rezonansu magnetycznego jest w stanie wykryć tętniaka ? Czy do wykrycia tętniaka potrzebne jest badanie z angio głowy lub z kontrastem ? Od kilku miesięcy boli mnie lewa część głowy, oko i górna część szczęki. Ból odczuwalny jest często również wzdłuż kręgosłupa od łopatki przez potylicę do czubka głowy.Boli codziennie, nie są to bóle nie do wytrzymania. Raczej przy pochylaniu lub minimalnym ruchu głową zaboli na moment. W zeszłym roku robiłam RMI (OUN) nic nie wykazało.

Witam serdecznie,

Najlepsza metoda diagnostyki tętniaków mózgu metodą MRI jest angio MRI głowy. Oczywiście badanie MRI bez kontrastu również zobrazuje patologie w obrębie naczyń mózgowych, ale wówczas należało by wykonać dodatkowo badanie z kontrastem lub poszerzyć o wspomniane wcześniej angio-MRI. Decyzja o wyborze metody diagnostycznej należy do lekarza. Dlatego proszę zaufać lekarzowi lub porozmawiać z nim o Pani wątpliwościachi obawach.

O
Pozdrawiam.