Wymioty a tabletki antykoncepcyjne - czy trzeba wziąć dodatkową tabletkę?

Zażywam tabletki od kilku miesięcy, zażywam je codziennie o godzinie 19. W pierwszym tygodniu zwymiotywalam tabletkę. Minęło 15 godzin od zażycia tabletki i wymiotów, ponieważ wymiotywałam około 11. Nie zażyłam dodatkowej tabletki, bo pomyślałam, że 15 godzin to bezpieczny czas, jednak chciałabym się upewnić, czy postapilam dobrze. Czy tabletki funkcjonują tak jak powinny? Jestem w czwartym tygodniu tego opakowania, myślałam też o tym, by nie robić przerwy między opakowaniami. Mam nadzieję na jak najszybszą odpowiedź. Pozdrawiam całą redakcję.

Redakcja abcZdrowie

Wymioty po 15 godz. od przyjęcia tabletki nie obniżają skuteczności antykoncepcji. Zatem nie ma potrzeby przyjmowania dodatkowej tabletki i pomijania przerwy między kolejnymi opakowaniami. Przyjęcie dodatkowej tabletki wskazane jest w przypadku silnych wymiotów lub biegunki do 3-4 godz. po jej zażyciu.