Wynik badania mammograficznego 68-latki
Mam wyniki badania mammograficznego: Piersi o budowie tłusZczowej z resztkową tkanką gruczołową.Zwłaszcza w piersi prawej zwapnienia przewodów mlekowych oraz pojedyńcze makrozwapnienia w piersi lewej.BIRADS. Co oznacza ten wynik? Czy powinnam się zgłosić szybko do lekarZa?

KOBIETA, 68 LAT ponad rok temu
Lek. Paweł Baljon
77 poziom zaufania
Witam serdecznie. Opis badania nie budzi zastrzeżeń onkologicznych. Oczywiście warto wykonać kontrolne badanie po 4-6 miesiącach. Warto także sprawdzić jaki stopień podany był po słowie BI-RADS gdyż jest to skala służąca do oceny zmian w piersi. Proszę zerknąć na definicję tej skali - http://pl.wikipedia.org/wiki/BI-RADS