Wynik badania poziomu cukru we krwi 112 mg/dl

Witam Czy mając poziom cukru 112 mg/dl lekarz medycyny pracy może mi skrócić czasokres badań okresowych do 6 miesięcy jeżeli tak to dlaczego -prowadzę samochód służbowy kat B.Dziękuję

Po pierwsze wymaga Pan diagnostyki zaburzeń gospodarki węglowodanowej, i wyjaśnienia czy nie ma Pan cukrzycy. Wskazane jest wykonanie badania OGTT (doustny test tolerancji glukozy). Po drugie rozpoczęcia leczenia; dieta i w zależności od wyniku farmakologia.
Lekarz jak najbardziej może skrócić czasokres badań okresowych w przypadku wykonywania pracy wymagającej pełnej sprawności psychofizycznej, czyli w tym wypadku prowadzenie samochodu.
Nieleczone zaburzenia gospodarki węglowodanowej i wahania poziomu cukru mogą skutkować nagłymi zasłabnięciami czy też utratami przytomności.