Wynik betaHCG a pozytywne testy ciążowe

Witam, moje cykle miesiączkowe wahają się od 26 do 31 dni. W 26 dniu cyklu wykonałam badanie Beta i wynik wyszedł

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam! Jest to najzupełniej normalne. Zwykle podwyższony poziom hormonu beta HCG można zaobserwować tuż przed lub w dniach spodziewanej miesiączki. W 26 dniu było jeszcze zbyt wcześnie na dodatni wynik testu. Na kolejnym badaniu USG powinna być już widoczna ciąża, podobnie wynik poziomu hormonu beta HCG z pewnością ciążę potwierdzi. Pozdrawiam serdecznie!