Wynik USG tarczycy u 67-latka

jak rozumieć wynik USGtarczycy:tarczyca symetryczna,niepowiększona o wymiarach:prawy płat-22x17x52mm;lewy płat-17x15x49mm;cieśń-4mm. Echostruktura tarczycy niejednorodna,w obu płatach drobne guzki lite i torbielowate 4-5mmm,unaczynienie prawidłowe.

Badania obrazowe należy interpretować w odniesieniu do całokształtu stanu pacjenta - stężenia hormonów? przyjmowane leki? inne choroby? Proponuję zgłosić się do lekarza, który zlecił badanie. Pozdrawiam.