Wypadek w szkole a lęk u 4-letniego dziecka

Witam. Moj czteroletni synek mial w szkole wypadek. Odwrocil pudelko 40-50 cm, wszedl na nie. Pudlko peklo a on wpadl w nie. Bardzo plakal. A nastepnie usnal. Z noga wszystko ok. Lekarz powiedzial, ze fizjologicznie jest wporzadku. Synek od momentu nie chodzi. Nie chce stawiac prawej nozki na ziemi. Dodam jeszcze, ze wlasnie minal tydzien od tego zdarzenia. Bardzo prosze o porade

Witam,
jeśli nie ma podstaw fizjologicznych opisywanych objawów przejawianych przez synka warto rozważyć konsultacje z psychologiem dziecięcym lub psychoterapeutą pracującym z dziećmi. Być może zdarzenie jakie Pani opisała miała dla dziecka bardzo duże znaczenie i skutkowało bardzo silnym lękiem. Zdarza się tak, ze takie emocje mogą powodować pojawienie się objawów somatycznych, również tych opisywanych przez Panią. Niestety portal internetowy ma liczne ograniczenia i nie pozwala na zebranie dokładnych danych, a przede udzielenie właściwych porad. Z tego względu ważny jest osobisty kontakt ze specjalistą
Jeśli chciałaby Pani dowiedzieć więcej o różnych zaburzeniach lękowych u dzieci zapraszam na naszego bloga http://poznacsiebie.pl
Pozdrawiam
Agnieszka Nowogrodzka

Witam, na wszelki wypadek skonsultowałabym stan dziecka u neurologa. Jeżeli nic nie stwierdzi sugerowałabym wizytę u psychologa klinicznego dziecięcego.Pozdrawiam