Wystający żylak na brzuchu u dziecka

Dziecko ma 12 lat. Pojawił się ponad 20cm żylak na brzuchu, wystaje jak gałąź! Boli przy wysiłku. Co robić? Jakie mogą być następstwa? Czy to tylko kosmetyczna skaza?

ponad rok temu

Lek. Marta Hat

Witam! Na podstawie samego opisu trudno określić jaki charakter ma zmiana. Na pewno wymaga ona diagnostyki. Jeżeli zmiana pojawiła się w ostatnim okresie czasu i nie była jeszcze konsultowana należy w trybie pilnym udać się do lekarza, który po uzupełnieniu wywiadu (od kiedy zmiana występuje, czy oprócz tego są jakieś inne dolegliwości, czy dziecko leczy się na jakieś inne choroby na stałe) zaproponuje dalsze postępowanie, w tym badania dodatkowe. Pozdrawiam