Z czego może wynikać taki problem z oczami?

Dzień dobry od jakiegoś czasu prawie codziennie bolą mnie oczy czuje tak jakby zaraz miało by mi coś pęknąć, oczy raz są suche a raz cały czas lecą mi łzy. Co to może być i co z tym zrobić?

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

skoro dolegliwości bólowe w obrębie oka występują praktycznie codziennie warto skonsultować ten objaw ze specjalistą. Nie wspomina bowiem Pani, czy była już u okulisty. Jest to zdecydowanie najlepsza z możliwych opcji.

Przyczyn bowiem może być naprawdę wiele. Wśród nich wyróżnić można: zaćmę, zapalenie nerwu wzrokowego, jaskrę, alergiczne zapalenie spojówek, zespół suchego oka, zapalenie twardówki. Ból oka może powodować również pojawianie się jęczmienia na oku – wówczas można zaobserwować zaczerwienienie oraz bolesne zgrubienie.

Ból oka występuje również w przypadku migreny lub zapalenia zatok. Proszę nie bagatelizować tego objawu, zwłaszcza, że utrudnia Pani codzienne funkcjonowanie.

Więcej informacji na ten temat znajdzie Pani w naszym artykule:

https://portal.abczdrowie.pl/bolace-oko.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.