Z czego wynika taka zmiana na penisie?

Witam mam takie pytanie iż obok wędzidełka napletka pojawił się taki Siny / fioletowy kolor trudno mi określić nie boli nie piecze kompletnie nic podczas ciepłych kąpieli kolor ten zmniejsza się i przybiera barwę różowy/czerwony jak reszta penisa lecz nie do końca znika co to może być jakieś słabe ukrwienie ? i pytanie do jakiego lekarza się udać?

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry,

dziękujemy za zadanie pytania na portalu abcZdrowie.pl. Niestety sam opis jest niewystarczający, aby ustalić przyczynę Pana problemu. Wszelkie zmiany w tym miejscu powinien obejrzeć specjalista. W razie potrzeby skieruje też Pana na dodatkowe badania. Najlepiej w pierwszej kolejności udać się do dermatologa. Możliwe, że rozwija się w tym miejscu jakiś stan zapalny.

Czasami zmiany tego typu mogą wskazywać również na grzybicę prącia. Może objawiać się ona różnymi plamami. Często towarzyszą jej także wzmożenie swędzenie oraz łuszczenie się skóry. W leczeniu tej choroby wykorzystywane są różne leki przeciwgrzybiczne, w tym specjalne maści i kremy do stosowania miejscowego na skórę.

Trzeba pamiętać również o tym, że tego typu objawy mogą sugerować też wiele innych schorzeń - w tym różne choroby weneryczne. W razie potrzeby może Pan rozszerzyć diagnostykę i udać się na dodatkową konsultację do wenerologa. Do czasu wizyty u lekarza proszę nie stosować żadnych leków na własną rękę, aby nie pogorszyć sytuacji i nie spowodować nasilenia objawów. Więcej informacji na temat chorób prącia można uzyskać, zapoznając się z artykułem dostępnym na portalu abcZdrowie.pl:

https://portal.abczdrowie.pl/choroby-penisa-rodzaje-chorob-przyczyny-objawy-leczenie

Zachęcamy też do przeczytania odpowiedzi ekspertów serwisu na pytania o zbliżonej tematyce:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/zaczerwienienie-w-obrebie-czlonka-a-mozliwe-dolegliwosci

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/sina-zoladz-penisa

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.