Zaawansowana drożdżyca a stosowanie antybiotyków

Witam, wczoraj byłam u lekarza ginekologa który stwierdził u mnie zaawansowaną drożdżycę. Pierwsze objawy pojawiły się po braniu antybiotków z racji zapalania zatok. Wczoraj zaaplikowałam krem dopochwowy gynazol a dzisiaj rano zażyłam 1 i pierwszą tabletkę Flumycon, ale krwawie bardzo z pochwy, czy to normalne czy ustanie,czy powinnam zgosić się do szpitala, jestem troche przerażona, nie mam okresu przyjumuje tabletki antykoncepcyjne, krawienie jest dość obfite.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisane krwawienie może być objawem infekcji. Jeśli jest ono obfite oraz nie ustępuje, proszę skonsultować się ze specjalistą ginekologiem.