Zaburzenia równowagi i zawroty głowy a uszkodzone kręgi szyjne

Kilka tygodni temu wstałam i nie mogłam złapać równowagi, jakby świat był pochylony pod kątem 90 stopni i leciałam na stronę prawą. Trwało to kilka godzin, a przez następne kilka dni miałam zawroty głowy. Miałam zrobiony rezonans głowy (pod kątem SM - bo mama na to choruje). Na szczęście nic nie wyszło, ale dalej czasem tak miewam, ale słabiej. Dodam, że mam ostatnio silne drętwienie prawej ręki. Ponad 3 lata temu miałam uszkodzone kręgi szyjne w wypadku samochodowym, czy to może być przyczyną?
KOBIETA ponad rok temu

Łagodne napadowe zawroty głowy, zwłaszcza przy wstawaniu, pochylaniu, są dość często zgłaszaną dolegliwością, zwłaszcza po zmęczeniu, stresie, długiej przy przy komputerze . Jednostronne "zbaczanie" i drętwienie jednej ręki mogą być związane ze zmianami w kręgosłupie szyjnym i w tętnicach kręgowych, czasem po niewygodnym ułożeniu w nocy, długim patrzeniu w jedną stronę etc.
Badanie MRI głowy wykluczyło patologię , objawy były przejściowe, więc mam nadzieję, ze będzie dobrze
Dbaj o codzienną gimnastykę i zdrowy tryb życia Pozdrawiam