Zapalenie błony śluzowej żołądka i zaczerwieniona śluzówka w gastroskopii

Witam serdecznie robiłam gastroskopie bardzo martwi mnie ten wynik proszę o interpretację go czy jest to bardzo groźne? jak często muszę robić gastroskopie jestem straszną panikarą, dostałam leczenie Lanzul 30mg nie za bardzo mi to pomaga. przełyk i wpust są prawidłowe .śluzówka jest zaczerwieniona, elastyczna w żołądku widoczna jest treść żółciowa. Odźwiernik jest kształtny, drożny. Opuszka i widoczna dalsza cz XII- cy są bez zmian wniosek: zapalnie błony śluzowej żołądka, żółciowe

Nie ma powodu do niepokoju. W gastroskopii stwierdzono tylko niewielki stan zapalny w zakresie błony śluzowej żołądka. Nic poważnego. Leki zmniejszające wydzielanie kwasu solnego przez żołądek oraz dieta jak w chorobie wrzodowej żołądka powinny być wystarczające. Jeśli jednak dolegliwości nie miną mimo zastosowania takich metod leczenia proszę z tym problemem jeszcze raz skonsultować się ze swoim lekarzem prowadzącym.