Zapomiałam wziąć tabletek antykoncepcyjnych

Witam, od 4 miesięcy biorę tabletki antykoncepcyjne. Nie było żadnego problemu. Tydzień temu wyjechałam i zapomiałam zabrać ze sobą tabletki i nie wziełam 2 w drugim tygodniu brania, i odbyłam w tych dniach stosunek, no i oczywiście dostałam lekkie krwawienie, które trwało 4 dni. Czy mogę być w ciąży?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Gdyby pominęła Pani jedną pigułkę w drugim tygodniu cyklu - nie byłoby problemu. Ale w przypadku pominięcia dwóch tabletek, ryzyko ciąży istnieje. Proszę zabezpieczać się dodatkowo do końca tego cyklu, podczas przerwy oraz przez pierwsze 7 dni nowego cyklu. Przed rozpoczęciem nowego opakowania proszę wykonać test ciążowy.

Pozdrawiam!