Zapomniałam tabletki antykoncepcyjnej - czy mogę być w ciąży?

Zapomniałam 2 tabletek: ostatniej w 1 tygodniu brania i 1 w 2 tygodniu brania, czyli niedziela i poniedziałek. Potem brałam normalnie i kochałam się z mężęm i moje pytanie jest takie: czy mogłam zajść w ciążę? Czy jest takie ryzyko? Bo wiem, że jak zapomnę choć jednej osłabia się działanie tabletek.

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,
Ze względu na to, że pominęła Pani 2 tabletki ich działanie antykoncepcyjne zostało osłabione. Ponieważ w tym czasie doszło do współżycia istnieje możliwość zajścia w ciążę. Dlatego po upływie 10-14 dni od stosunku proszę wykonać test ciążowy. Gdyby wynik testu był ujemny, należy go powtórzyć po tygodniu. Proponuję stosować dodatkowe zabezpieczenie np. prezerwatywę do końca obecnego opakowania tabletek.
Pozdrawiam