Zawroty głowy, ucisk i przewlekły ból głowy, pogorszenie się wzroku

Aktualnie jestem na etapie diagnostyki. Objawy, które mam od 6 miesięcy to zawroty głowy, ucisk i przewlekły ból głowy, pogorszenie widzenia, wymioty, ciągły stan podgorączkowy. Zrobiono badanie krwi, moczu, hormony - wszystkie wyniki w normie. Po rezonansie magnetycznym w opisie - zmiany śluzówki zatoki klinowej po prawej stronie i niewielki (4mm x 2mm) tłuszczak na blaszce czworakiej (?). Jaka jest procedura leczenia? wymagana konsultacja neurologiczna czy laryngologiczna?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisane w wyniku zmiany śluzówki zatok wymagają oceny specjalisty laryngologa. Tłuszczak blaszki czworaczej wymaga natomiast oceny specjalisty neurologa. Ponieważ zmiana jest niewielka, najpewniej konieczna będzie tylko obserwacja.