Zażycie tabletki 72h po a pęknięta prezerwatywa

witam, 19 stycznia dostałam okres a 28 stycznia zażyłam tabletkę 72 po gdyż zawiodła prezerwatywa. cykle mam nierówne. 9 lutego dostałam plamienie więc postanowiłam wziąść pierwszą tabletkę antykoncepcyjną,. plamienie szybko ustało ale obawiam się że nie był to pierwszy dzień okresu. tabletki jem od 9 lutego, tylko chciałabym się dowiedzieć po jakim czasie będę zabezpieczona, kiedy zaczną działać tabletki?

Lek. Paweł Baljon

Witam seredecznie. Jeżeli nawet nie był po pierwszy dzień cyklu będzie Pani zabezpieczona przed ciążą, gdyż nie opóźniła Pani przyjęcia tablete a nawet przypuszczalnie je przyspieszyła..