Zbieranie się ropy w dużym palcu u stopy

witam mam problem z paznokciem dużego palca u stopy. zbiera mi sie tam ropa i pojawiło się tzw dziekie mięso. boli przy dotyku i chodzeniu. boję sie iść do lekarza bo słyszałam że nalezy zgłosic sie do chirurga który będzie to wycinac razem z paznokciem czy mogłabym otrzymac informacje jak wyglada taki zabieg ? czy moze jest jakis sposób bym pozbyła się tego w warunkach domowych?

Witam. Dzikie - wybujałe mięso świadczy o długotrwałym procesie. Zapewne nie uda się wyleczyć bez ingerencji chirurgicznej. Niestety w wielu przypadkach ingerencja zbytnio zachowawcza nie daje efektu i kończy się wielokrotnymi powtórkami.