Zgubiłam tabletkę - co mam robić?

Mam problem... zgubiłam jedna tabletkę, którą powinnam wziąć w poniedziałek 22 to jest ostatnia tabletka 21 i 7 dni przerwy... Co mam zrobić? Czy mogę być dalej bezpieczna bez tej tabletki? Może powinnam wziąć tę tabletkę z następnego opakowania? POMOCY!

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Nie ma znaczenia, dla skuteczności antykoncepcji, czy weźmie Pani tabletkę z kolejnego opakowania czy pominie ostatnią tabletkę w tym cyklu, skracając okres brania tabletek do 20 dni. Ważne jest jedynie, aby nie wydłużać siedmiodniowej przerwy do ośmiu dni.

Pozdrawiam serdecznie!