Złe samopoczucie dzień po wypiciu litra wódki

Witam, Przedwczoraj wypiłem ponad litr wódki w 3 godziny. Bez żadnego jedzenia. Powiem szczerze, byłem mocno pijany. Wczorajszy dzień był dla mnie ciężki. Mocny kac. Natomiast cały czas czuje się źle. Czuje taki straszny niepokój, strach, lęk, ciężki oddech. Od lat zmagam się z nerwica i hipochondrią. Boję się strasznie, że dostanę zaraz zawału. Najgorsze, że 3 razy w przeciągu tygodnia wypiłem po litr wódki. Czy takie objawy jak cięzki oddech, strach, uczucie czegoś w gardle mogą być spowodowane kacem? Strasznie się boje, że zaraz umre.

Z tego, co rozumiem piszę Pan o lęku przybierającym czasami postać lęku panicznego (ciężki oddech, brak tchu, silny niepokój, szybkie tętno, poczucie, że się umiera lub że coś się zaraz stanie). "Kac" może nasilać objawy lękowe. Natomiast, to co jest u Pana niepokojące, to ilość i częstość spożywania alkoholu. Rozumiem, że przynosi ulgę, ale tylko na chwilę i może prowadzić do silnego uzależnienia. Radziłbym raczej wizytę u lekarza psychiatry, który przepisałby leki pomagające radzić sobie z lekiem bez używania alkoholu. Jednak jest to tylko rozwiązanie połowiczne. Jeśli ma Pan zdiagnozowaną nerwicę i hipochondrię leki będzie działały tylko doraźnie. Po zaprzestaniu ich brania wszystko wróci. Moim zdaniem optymalnym rozwiązaniem byłoby podjęcie farmakoterapii równolegle z psychoterapią. Tylko przejście psychoterapii pozwoli rozwiązać trwale Pana problemy (dolegliwości). Ze swojej strony poleciłbym psychoterapię w nurcie psychodynamicznym. Uważam, że podjecie psychoterapii w tym właśnie nurcie jest najlepszym sposobem na pozbycie się leków i hipochondrii.