Zmiana hyperintensywna w czasie T2-zależnym i w sekwencji FLAIR

Badanie MR glowy.W prawej półkuli mózgu w płacie skroniowym na wysokości trzonu komór bocznych widoczna jest zmiana hyperintensywnan w czasie T2-zależnym i w sekwencji FLAIR śr.ok.5mm,która może odpowiadac zmianie niedokrwiennej naczyniopochodnej.Reszta jest bez zmian. Czy to jest coś groźnego bo mam bardzo silne bóle glowy przy których po zarzyciu tabletki Dexak SL nie pomaga juz mi ta tabletka a do tego teraz od 2 miesięcy mam zapalenie błędnika w prawym uchu mam tylko 35 % reakcji . Proszę o diagnozę.Z wyrazami szacunku .Marzena

Renata GrzechociĹska

Witam.
Zmiana tam może byś powodowana niedokrwieniem danego obszaru. Dla uzyskania dokładnej diagnozy konieczna jest wizyta u neurologa, który porówna badanie obrazowe do badania klinicznego.
Pozdrawiam