Żółta wydzielina z nosa w ciąży

Witam. Jestem w 21 tygodniu ciąży. Od kilku dni mam żółtą wydzielinę z nosa, osłuchowo wg lekarza czysto, gardło czyste. Przez dwa dni miałam temperaturę 38. Dziś zrobiłam badania krwi. Wyniki to CRP 104,80, leukocyty 14,51. Lekarz nie dał antybiotyku. Zalecił wapno, rutinoscorbin, sól morską no nosa, emskie i inhalacje z olbas oil.Co mam o tym myśleć?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisane przez Panią objawy oraz podwyższone parametry stanu zapalnego bez wątpienia są wynikiem infekcji. Najpewniej jest to jednak infekcja o etiologii wirusowej - dlatego też lekarz nie zalecił Pani antybiotyku. Póki co proszę zatem zastosować się do zaleceń lekarza prowadzącego. Może Pani także zapytać o zdanie specjalistę ginekologa, który prowadzi Pani ciążę. Gdyby jednak zauważyła Pani jakiekolwiek inne niepokojące objawy, proszę niezwłocznie ponownie skonsultować się z lekarzem.