Czy to wystarczy, żeby pozbyć się infekcji?

Dzień dobry, mam pytanie ponieważ mój partner i ja dostaliśmy leki na infekcje intymną grzybiczą. I mam pytanie czy jeśli partner dostał masc Pimafucort i smarował tylko wewnątrz pod napletkiem to czy to wystarczy. Czy nie powinien też na zewnątrz smarować?
KOBIETA, 23 LAT około miesiąca temu

Dzień dobry,

Partner otrzymał lek od lekarza,który powinien poinformować w jaki sposób ma być stosowany lek.

Jeśli takiej instrukcji partner nie otrzymał,to warto zadzwonić ponownie do lekarza

Jeśli taki kontakt nie jest możliwy to proszę postępować zgodnie z ulotka dołączona do opakowania,czyli :

"Niewielką ilość maści zwykle nanosi się na chorobowo zmienioną powierzchnię skóry od 2 do 4 razy na dobę. Leku Pimafucort nie należy stosować dłużej niż 14 dni."

Jeśli będzie miała Pani więcej pytań,to zapraszam na mojego Instagrama:

https://www.instagram.com/abczdrowie_polozna?igsh=eHIxOHNjOGc3aGd3

Pozdrawiam

Położna

Martyna Dudzińska