15-latka, 173 cm, 60 kg - jaka powinna być prawidłowa masa mojego ciała?

Mam prawie 15 lat, ważę 60 kg i mam 173 cm wzrostu. Nie czuję się dobrze w swoim ciele i uważam, że jestem za gruba. Zaczęłam się odchudzać i z 64 kg zrzuciłam 4, ale to i tak za mało. Ile jeszcze powinnam zrzucić, aby dobrze ważyć i nie być grubym? Ile powinnam ważyć przy moim wzroście i w moim wieku?

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Witamy serdecznie!

Według siatek centylowych Twoja masa ciała oscyluje około 75 centyla, zaś wzrost oscyluje około 95 centyla. Oznacza to, że jesteś zarówno wyższa, jak i ważysz więcej niż inne nastolatki w Twoim wieku. Podane przez Ciebie wartości masy ciała i wzrostu są jednak jak najbardziej prawidłowe w stosunku do wieku. Ponadto wartości te znajdują się w odpowiednim stosunku do siebie, co oznacza, że rozwijasz się harmonijnie. Zdecydowanie nie powinnaś się zatem odchudzać.