Odpowiedź na pytanie znajduje się poniżej.
Zaufany specjalista Umów wizytę
Edytuj odpowiedź

Możliwe są trzy medtody leczenia różniące się stopniem agresywności ale też prawdopodobnieństwem nawrotu.
Najmniej inwazyjną metodą leczenia jest podanie podczas gastroskopii do skurczonego zwieracza przełyku Botoxu, ale prawdopodobieństwo, że choroba powróci po kilku miesiącach jest wysokie.
Drugs metoda to poszerzenie zwieracza podczas gastroskopii specjalnym balonem, prawdopodobieństwo nawrotu choroby jest około 30%.
Trzecia metoda to leczenie chirurgiczne- laparoskopia podczas której przecina się skurczony mięsień. Nawroty są bardzo rzadkie, ale prawdopodobieństwo powikłań związanych z zabiegiem chirurgicznym jest spore.

 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Witamy serdecznie!

Zebraliśmy dla ciebie dodatkowe informacje dotyczące tematów poruszanych w pytaniu. Skorzystaj z linków poniżej, aby dowiedzieć się więcej:

  • Achalazja przełyku – Achalazja przełyku spowodowana jest brakiem komórek nerwowych (splotu Auerbacha) w dolnej części przełyku – przez to dolny zwieracz przełyku nie ulega rozkurczeniu, gdy przechodzi przez niego pokarm. Utrudnia to połykanie pokarmu. Choroba ta dotyka mięśnie gładkie, które z jej powodu nie są w stanie przesuwać pokarmu w dół przewodu pokarmowego.
  • Duszności – Odczucie braku powietrza, trudności w oddychaniu, przyspieszenie i spłycenie oddechu to objawy napadu duszności. Osoby skarżą się na brak tchu i problemy z nabraniem powietrza, odczuwają też ciężar albo ucisk w klatce piersiowej.

Nasi lekarze odpowiedzieli też na kilka podobnych pytań innych użytkowników: