Adenoma tubulare cum neoplasia intaepitheliiale w wyniku badania histopatologicznego

Witam, Moja mama poszla ostatnio na kolonoskopie z ktorego zostal wyciety polip o wymiarach 07x04x02.Powiedziano jej ze to nic takiego lecz po 3 tygodniach zadzwonil lekarz z informacja ze jest to nowotwor. Treść wyniku brzmiala: adenoma tubulare cum neoplasia intaepitheliiale gradus levioris partim kk/c kartinoma intramucosum.Co to znaczy?Obecnie lekarz powiedzial ze ma sie nie czego martwic, czy faktycznie jest sie czego nie martwic czy trzeba isc do innego lekarza? Samo wyciecie wystarczylo?

Aleksander Ropielewski

Nie ma powodu do obaw. Nowotwór został usunięty w całości razem z polipem i nie ma obecnie zagrożenia dla mamy. Wynik oznacza gruczolaka cekowgo z nowotworem śródnabłonkowym dysplazją stopnia małego, częściowo rak śródnabłonkowy.