Adenoma tubulare cum neoplasia intaepitheliiale gradus levioris partim w wyniku badania histopatologicznego

Witam, Moja mama poszla ostatnio na kolonoskopie, badanie makroskopowe z ktorego zostal wyciety polip o wymiarach 07x04x02. Powiedziano jej ze to nic takiego lecz po 3 tygodniach zadzwonil lekarz z informacja ze jest to nowotwor. Treść wyniku brzmiala: adenoma tubulare cum neoplasia intaepitheliiale gradus levioris partim kk/c kartinoma intramucosum. Co to znaczy? Obecnie lekarz powiedzial ze ma sie nie czego martwic, czy faktycznie jest sie czego nie martwic, czy samo wyciecie wystarczylo?

Aleksander Ropielewski

Tak. Nie ma powodu do obaw ponieważ gruczolak nie jest rakiem, a dysplazja występuje jedynie śródnabłonkowo i wraz z wycięciem polipa została usunięta.