Alkoholizm i schizofrenia u męża a możliwość zastosowania wszywki alkoholowej

Jestem żoną alkoholika i schizofrenika 2 w 1. Czy nie ma przeciwwskazań dla takiego chorego na zaszycie się przeciw piciu. Zagroziłam w tej chwili mężowi że się z nim rozwiodę bo nie chce się leczyć na obie choroby. W strachu przed moim odejściem zaproponował że się zaszyje i znów zacznie brać Fluanksol depot. Czy nie ma przeciwskazań w tym przypadku jeżeli stosowałby oba leki? I jakie teraz są najnowsze leki na zaszycie i na jak długo to działa? Agnieszka.

Dzień dobry,

Tzw. wszywki nie wyleczą z alkoholizmu.
Natomiast jak najbardziej może Pani namawiać na leczenie schizofrenii.
Warto też omówić z lekarzem prowadzącym fakt uzależnienia i trudności z systematycznym stosowaniem farmakoterapii.